Podczas pracy twórczej budującej spektakl (od czerwca do końca września 2015 roku) 15 kobiet z grupy docelowej  50+ brały udział w improwizacjach twórczych, grach i ćwiczeniach dramowych, uczyły się prezencji scenicznej, ćwiczyły głos i improwizacje sceniczne. Stworzyły postaci i historię spektaklu, w którym następnie wystąpiły oraz brały udział w interaktywnych interwencjach – na żywo improwizowały na scenie.

Warsztaty Twórcze składały się z 3 części:

1.Integracyjno-rozgrzewkowej ( gry i zabawy dramowe), podczas której uczestniczki zostawiały za sobą swoje codzienne sprawy, poznawały się nawzajem, poznawały elementy pracy aktorskiej oraz wprowadzały się w nastrój pracy twórczej.

2.Część twórcza. W trakcie tej części poprzez improwizacje i różnorodne ćwiczenia dramowe uczestniczki budowały postaci i sceny do spektaklu, ćwiczyły sceny, oraz improwizacje (różnorodne scenariusze symulujące interwencji widzów w spektaklu).

3.Podsumowująca – refleksje po spotkanich

Od pierwszych warsztatów kobiety prowadzone przez trenerki poszukiwały tematów i ważnych dla siebie problemów, które chciałyby  rozwiązać na scenie.

Równocześnie powstał scenariusz spektaklu pod tytułem KOBIETA+/, który był   inspirowany sytuacjami i obrazami kreowanymi przez uczestniczki. Sceny były dopisywane i rozwijane  po każdym spotkaniu. Ostateczna wersja scenariusza powstała we wrześniu 2015 roku (potem weryfikowana przez pokazy teatralne ) 

Pasek-z-logami-projektu2