Mirek Szlagor2.jjpgAktor, Trener, Coach

Absolwent Wydziału Teologii Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie (obecnie UKSW). W latach 1990-1996 studiował Psychologię i Pedagogikę na Uniwersytecie w Monachium (studia doktoranckie). W 2003r. ukończył studia podyplomowe z zakresu Zarządzania Zasobami Ludzkimi w Szkole Głównej Handlowej, a w 2012r. studia podyplomowe w zakresie biznesu społecznie odpowiedzialnego / CSR na Akademii Leona Koźmińskiego realizowane we współpracy z PwC.

Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w branży doradztwa personalnego, które zdobywał w renomowanych firmach Executive Search: Amrop International (1998-1999), Spencer Stuart (2000-2005). Następnie, w latach 2005-2009, był Partnerem w firmach Executive Network oraz People Network, oferujących szerokie spektrum usług związanych z doborem oraz rozwojem średniej i wyższej kadry menedżerskiej. Od 2010r. działa jako samodzielny konsultant, wspierając m.in. działania Inkubatora Przedsiębiorczości Science2Business w zakresie ewaluacji kompetencji przywódczych oraz doradztwa personalnego, a także projekt przedszkoli firmowych Kids&Co. Od 2012 współpracuje z Telos Partners w zakresie strategii CSR.

Od kilku lat działa również jako coach; jest członkiem założycielem polskiego oddziału European Mentoring & Coaching Council (EMCC).

Doświadczenie biznesowe łączy z zaangażowaniem w obszarze non-profit.
W 2008r. przeprowadził wolontaryjnie audyt organizacyjny oraz cykl szkoleń dotyczący efektywności organizacyjnej dla Fundacji Hospicyjnej w Gdańsku, a w konsekwencji w styczniu 2010r. został jej Dyrektorem Zarządzającym na czas transformacji (Interim Manager). Następnie od listopada 2010r. do czerwca 2011r. pełnił funkcję Prezesa Zarządu Fundacji Lubię Pomagać, której zadaniem jest przenoszenie dobrych praktyk wypracowanych przez Fundację Hospicyjną do innych obszarów opieki zdrowotnej oraz wsparcia socjalnego. Obecnie kontynuuje współpracę z Fundacją wolontaryjnie jako Fundraiser.

Włada językiem niemieckim oraz angielskim.