RYCEK-na-strone-200-pxAktor, trener, zalożyciel klubu sportowego

Studiował w Wyższej szkole handlu i prawa.  Brał udział w szkoleniach i warsztatach edukacyjnych Teatru Forum oraz szkoleniach w komunikacji międzykulturowej podczas realizacji projektu “Włącz mnie – sąsiedztwo wielokulturowe” (Integracja społeczności lokalnej i uchodźców mieszkających w podwarszawskich ośrodkach).  W ramach tego projektu prowadził zajecia sportowo integracyjne dzieci polskich i uchodźczych (Czeczenów, Białorusinów) z ośrodków w Dębaku oraz Mosznej.  Brał też udział w projekcie  „Jednośc w różności” realizowanym w szkole w Smoczewie, gdzie myslą przewodnią było budowanie więzi społecznych miedzy polskimi i czeczeńskimi dziećmi.

Jako aktor-pedagog uczestniczył w projekcie, “Spoko-Spotkania w Konfliktem”  Projekt ten miał charakter profilaktyczno-edukacyjny i dotyczył przeciwdziałania przemocy oraz kokonstruktywnych sposobów rozwiązywania konfliktów równieśniczych. Współprowadził warsztaty psychoedukacyjne.

Brał udział w terapii metodą ‘Domana” dwóch autystycznych dziewczynek, gdzie nabrał dystansu do siebie samego jak i otaczającego swiata.  Po szkoleniu trenerskim z dr.Mauro Burbello założył szkółke piłkarską, którą prowadzi według włoskiego wzorca, gdzie dobra zabawa oraz świetna komunikacja z dziecmi są priorytetem.

Interesuje się sportem, filmem, uwielbia czytać książki, jezdzić na rowerze po podwarszawskich lasach, a także gotować, najlepiej słuchając przy tym muzyki, niekoniecznie tej poważnej, oraz jeść ;).