agata-na-strone-200pxAktorka, trenerka

Ukończyła Wydział Kulturoznawstwa na Trinity College w Dublinie oraz studia na Wydziale Orientalistyki (Uniwersytet Warszawski); studia społeczne i polityczne, aspekty wielokulturowości (WSP); pedagogikę  (MCDN). Uzyskała również roczne stypendium naukowe w Leuven Universitat (Belgia).

Koordynowała projekt „Jedność w różnorodności”, budujący więzi społeczne między dziećmi uchodźców i dziećmi z Polski; współrealizowała  projekt „Spoko-spotkania z konfliktem” skierowany do gimnazjalistów i dotyczący rozwiązywania konfliktów i radzenia sobie z agresją.  Jako streetworkerka i edukatorka w praskim klubie młodzieżowym prowadziła zajęcia z dziećmi z rodzin niewydolnych wychowawczo.  Pracowała jako nauczycielka języka angielskiego z licealistami i z gimnazjalistami,  jako trenerka prowadziła szkolenia dla nauczycieli dotyczące interaktywnych metod nauczania z wykorzystaniem dramy stosowanej.

Realizuje  filmy dokumentalne dla Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej; przeprowadziła ponad sto reportaży; od ośmiu lat pracuje przy organizacji Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Zrealizowała pierwszy w Polsce jednodniowy festiwal kina Bollywood oraz festiwal kina polskiego w Antwerpii.

Pracowała w szwajcarskiej grupie STAR Group L.S wykonującej tłumaczenia do reklam międzynarodowych.

Ukończyła następujące szkolenia z technik dramowych i komunikacyjnych:

Półroczne szkolenie Dramowa Akademia Wolontariacka, kurs Teatru Forum, kurs dramy z Andym Kempe; Non-violence Communication (Forum of Freedom, Chorwacja); kurs Animatorów Kultury; komunikacja i rozwiązywanie konfliktów Fundacja Naturealni; warsztat z technik komunikacji Thomas’a Gordona. Zna  języki (angielski, francuski, hebrajski).