Darek-na-strone-200-pxAktor, scenograf

Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na kierunku Scenografia. Dyplom w roku 1992 (nagroda im Z. Strzeleckiego; najlepszy dyplom w dziedzinie scenografii).

Pracował  z dziećmi przy Stowarzyszeniu Edukacji i Kultury Okopowa (1997–2010) – realizował przedstawienia teatralne z udziałem dzieci w wielu teatrach warszawskich, m.in. Teatrze Lalka (spektakle: „Dziady”, „O bohaterach i bestiach”), Teatrze na Woli („Alicja w krainie czarów”).

Współpracował z Ośrodkiem Kultury „Dorożkarnia” (2002–2005).

Scenograf od 1991 r. (m.in. etat w Teatrze Rozmaitości w Warszawie), pracował w teatrze i w telewizji; m.in. współpraca z reżyserami: Adamem Hanuszkiewiczem, Krzysztofem Zaleskim, Barbarą Sass-Zdort, Jackiem Bunschem;

Od 1989 roku realizuje autorskie przedstawienia: „Pojazd” – Teatr Academia, „Łagodna” wg F. Dostojewskiego (nagroda Łódzkich Spotkań Teatralnych za reżyserię i Festiwalu Jednego Aktora we Wrocławiu dla najlepszego aktora Dolnego Śląska), „Dysk” (CSW Zamek Ujazdowski), „Kaleva” na podstawie fińskiego eposu „Kalewala” (pokazy w Teatrze Małym w Warszawie), „Dawid” na motywach Biblijnych (nagroda na przeglądzie spektakli obrzędowych), „Gilgamesz” na motywach eposu sumeryjskiego;

W roku 2005 założył przy Stowarzyszeniu Pracownie Twórcze Lubelska 30/32 autorski Teatr Scena Lubelska 30/32, w którym w latach 2007–2010 zrealizował min. spektakle: „Czarna Mańka Królowa Przedmieścia”, „Wiech na 102”, „Pan Tagruelski”, „Historyja o chwalebnym Zmartwychwstaniu Pańskim”, „Oberki do końca świata”, „Tango Muerte”, „Aleksander Marzec”.

Realizuje wystawy tematycznych i interaktywne, m.in.: „Deklaracja Praw Człowieka” dla Amnesty International, „Janusz Korczak” w Instytucie Kultury Żydowskiej w Warszawie.

Jest współautorem projektu i scenariusza Muzeum Zagłady Żydów w Bełżcu, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.